Orhan Bıyıklı Fun Clup


Kyıt ol veya Giriş yap
Orhan Bıyıklı Fun Clup

Orhan Bıyıklı Fun Clup

Pazertesi: Kırık Kalpler Salı: 4.Osman Perşembe: Tek Türkiye Cuma: Kollama 19.50 de Samanyolu Tv.de

  Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Paylaş
  avatar
  SEHRI
  Admin
  Admin

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 19
  Mesaj Puanı : 1025
  Kayıt tarihi : 23/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İsTanßuL....
  Lakap : DJ NEFRET

  Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından SEHRI Bir Paz Mart 28, 2010 1:41 am

  Kollama nın yiğit komiseri gönüllerde baya bir yer edindi ve favoriler arasında da şimdiden ipi göğüsledi acaba onun hakkında merak edilenler var mı ? Mutlaka var ve Yiğit Komiser yani Orhan Bıyıklı tüm sorularıma içtenlikle yanıtlar vererek sitemize renk kattılar

  1 “Gerçek hayatta ki Orhan ı bize biraz anlatır mısınız? Ve dizideki ile kıyasladığınızda benzerlikleri var mı?

  (Bir gün kendimi başka insanlara anlatacağımı hiç düşünmemiştim.İnsan kendisini nasıl anlatır bilmiyorum bu konuda zorlanırsam beni mazur görün …beni tanıyan insanlara sormak lazım aslında bu soruyu …her insan gibi idealleri olan ve o idealler doğrultusunda her şeyi yapabilecek biriyim.belli çizgileri olan paylaşmayı seven, hümanist bir insanım. İşimi çok seviyorum, çünkü tiyatro da sanatın her dalında olduğu gibi çok şey öğretiyor, en başta kendinizi deşifre ediyor ve anlıyorsunuz,hayata bakış açınız değişiyor, hayatın neresinde olduğunuzu anlıyorsunuz. En önemlisi disiplini,terbiyeyi ve araştırmayı öğretiyor galiba, özveriyi…ve oradan aldığım enerji yi hayatıma yansıtmayı çok seviyorum…eğlenmeyi sevmem fakat küçük şeylerden mutlu olmaya çalışan bir insanım).

  Orhan BIYIKLI ile Yiğit GÜNDÜZALP’ in kesinlikle çoğu çizgisi birleşiyor. Tek ayrıldığımız nokta ailelerimiz galiba ... Çok yoğun ve derin bir karakter.

  Ve her geçen gün yiğit hakkında çok fazla şey öğreniyorum, ve bunu insanlara anlatmak istiyorum . çünkü yiğit in söylemek ve anlatmak istediği çok şey var…  2 “Sizin için sahnede olmak ne ifade ediyor?

  Hayata dair bazı sorunlarım ve sorularım var. Ve bunları insanlara anlatmak ve haykırmak istiyorum…(yiğitle bir ortak yönümde bu belki o televizyonda ben sahne anlatmak istiyorum)… Dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama insanlar dışarıda birbirlerini dinlemiyorlar…hiç kimse birbirini dinlemiyor …ama sahnede böyle bir şansları yok. oyuncu sahneye çıktığı zaman,seyirci onu dinlemek zorunda ....bunlar için tiyatro diyorum… birçok şeyi ifade ediyor aslında tek cümleyle söyleyecek olursam.Bir düşünceyi sanatsal güç ile topluma anlatmak ve paylaşmayı ifade ediyor sahnede olmak…
  3 “kollamaya başlama serüveniniz nasıl oldu?

  Evet benim için bir serüven diyebiliriz … okuldan mezun olduktan sonra her yeni mezun öğrenci gibi düşünüyorsunuz kara kara ne yapacağım diye… okulda iken dışarıda pek fazla iş yapmadım televizyonda. Samanyolu televizyonuyla çalıştım altı yada yedi bölüm olması lazım, onlar benim malzememi ve işe bakış açımı biliyorlardı… bende Samanyolu tv nin oyuncusuna değer verdiğini biliyordum. Ben altı yedi ay kadar evde boş boş oturdum.Sonra bana işi teklif ettiler bende kabul ettim. Seneryo yu okudum orda çok güzel ve özel bir karakterle tanıştım… ve o günden beri evde yiğitle beraberizJ…

  4 Mesleğe? başlarken kendinize örnek aldığınız bir sanatçı var mıydı? Örnek aldığınız bir sanatçı varsa onunla bugüne dek aynı sahneyi paylaştınız mı?

  Mesleğe başlarken henüz birini örnek alacak yaşta değildim. Tiyatroya on altı yaşında lise tiyatrosun da başladım. Size küçük bir hikayemi anlatayım… ilk öğretimi okuduktan sonra depremden dolayı ben İzmit’ in başka bir ilçesinde lise ye başladım. Sene sonuna doğru o ilçede ki düğün salonuna İzmit den özel bir tiyatro Gözlerimi kaparım vazifemi yaparım ( HALDUN TANER) bir oyunu ile turneye geldi.. Oyunun final sahnesinde (vicdani) nin tiradında ben inanılmaz bir şekilde ağladığımı ve sahneye çıkıp orda olmak istediğimi hatırlıyorum . İzmit e geldim birinci sınıfı orda okuduktan sonra, lise tiyatrosu halk eğitim merkezi derken ben şehir tiyatrosunda tiyatro kurslarına katıldım ve iki yıl sonra beni sahneye çeken o oyunu (gözlerimi kaparım vazifemi yaparım’ ı) çalışmaya başladık ve hocam Orhan vicdani sin dedi. Ve ben o rolü çalışmaya başladım … bana göre gerçek sanatçı ve aktör vicdani idi ve ben onunla o sahneyi paylaştım. Paylaştığım içinde çok mutluyum….  5 Çağımızın en hızlı ve önemli iletişim sistemi olan internet ile aranız nasıl?internette en çok gezindiğiniz siteler neler?

  İnternetten maalesef pek anlamam. internet sisteme sadece araştırma yapmak için girerim.  6 Keşke yapsaydım ve yapmasaydım dediğiniz olaylar?

  Bu güne kadar keşke yapmasaydım dediğim hiç bir şey olmadı. İnsanlar keşke (keşke ) demeselerJ… ama yapacağımız çok şey var daha.  7 Benzetildiğiniz biri var mı?

  Hala benzetiyorlar mı bilmiyorum ama insanlar simamı TARIK TARCAN’ a benzetirler…ama şimdi aynı mı düşünüyorlar bilmiyorum…

  Diziyle ilgili halkımızdan nasıl tepkiler aldınız ve alıyorsunuz?

  Dizi ile ilgili iyi ve güzel tepkiler alıyoruz gerçi daha erken fakat çok daha güzel olacağına inanıyorum…  Sizce Türkiye ekranlarındaki kalitesizlik nereden kaynaklanıyor?  Ben televizyon izlemem hele bu yarışmalardan sonra iyice nefret etmeye başladım gelin kaynanaydı yok biri birilerini aldatmış bir diğeri birilerini evlendiriyor bir başkası birini gözetliyor hayır arkadaş ben yokum bu işte izlemem …yani insanların hayatlarına müdahale edilmesinden hoşlanmıyorum…birilerinin özel yaşantıları da beni ilgilendirmiyor . eğer o kanalı ben evimde izliyorsam daha özel güzel ve öğretici şeyler olması lazım… bence televizyon yanlış kullanılıyor insanlar tarafından tabi bu söylediğim bütün televizyon kanalları için geçerli değil güzel olan programlarda var bence onlar takip edilmeli…. En azından ben öyle yapıyorum…  Sizce tv ler amacına uygun yayın yapmadıgı zaman toplum açısından hangi sakıncaları doğurabilir?

  Bence direkt toplumun ahlaki değerlerini çökertiyorlar…  Sitemizi Samanyolu fanlarını takip ediyor musunuz? Ediyorsanız nasıl buluyorsunuz?

  Zaman buldukça bakmaya çalışıyorum.gayet iyi ve başarılı…  Sitede yiğit karakteri daha oynamaya baslamadan resimlerden sevilip en tutulan karakter oldu acaba bunu neye bağlıyorsunuz?

  Bu sorunun cevabını gerçekten bilmiyorumJ bu ilginin sebebi ben değil, galiba yiğit…  Son olarak Samanyolu fanlarına ve sizi izleyenlere söylemek istediğiniz bir şey var mı?  Öncelikle seyircimize, bize inanan insanlara ve Samanyolu fanlarına çok teşekkür ediyorum…  ”inside actors of studio” sorularıyla sizi terletmek istiyorum. Kısa ve samimi yanıtlar vermenizi rica ederim.  En sevdiğiniz kelime

  EYVALLAH  Hoşlanmadığınız kelime

  Para  Sizi ne heyecanlandırır

  Yeni olan her şey  Hevesinizi ne kaçırır

  Hiç bir şey kaçırmamalı …. Her şeye rağmen…  Ne sesinden hoşlanırsınız

  Doğanın bütün seslerinden… en çok derseniz rüzgar sesinden …  Mesleğiniz şu an kinden farklı olsa idi ne olmasını isterdiniz?

  Kahveci olurdum… çünkü orada çok karakter ve tip tanıma şansınız var. Çehov un “vişne bahçesi”nde ki (yolcu’ sun) dan tutun da Haldun TANERİN “KEŞANLI ALİ “‘sine kadar…  Hayat soruların toplamı mıdır?

  Hayat SORUNLARIN toplamıdır.

  Ne tür kitaplar okursunuz?

  Kitap ayrımı yapmam … sanat ,roman ,psiko gerilim genel kültür kitapları bilgiye aç bi insanım o yüzden kitap ayrımı yapmam…  Film seçiminiz nasıldır?hangi tarz filmleri izlersiniz?

  Türk filmlerini çok severim… film konusunda da ayrım yapmam…  Aynaya baktığınızda ne görüyorsunuz?

  Kendimi J Karanlıktan aydınlığa çıkarılması gereken bir hayat…bazen de hesaplaşmak istediğim insanların çirkin suratlarınıJ(bu yiğitten geldi)…
  avatar
  stvkolik
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 6
  Mesaj Puanı : 305
  Kayıt tarihi : 10/04/10
  Yaş : 24
  Nerden : Ankara
  Lakap : Yiğit Fanı

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından stvkolik Bir C.tesi Nis. 10, 2010 12:37 pm

  Ben bu röportaja bayılıyorum ya, Orhan abim ne güzel cevaplar vermiş öyle, Eyvallah Orhan abim Cool
  avatar
  Yigit-Gunduzalp
  Admin
  Admin

  Cinsiyet : Erkek
  Mesaj Sayısı : 56
  Mesaj Puanı : 473
  Kayıt tarihi : 30/01/10
  Yaş : 34
  Nerden : Fransa
  İş/Hobiler : Sabit_
  Lakap : Yigit gunduzalp_ve_Sabit....

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından Yigit-Gunduzalp Bir Paz Nis. 18, 2010 3:41 pm

  sagol şehri guzel paylaşim  [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
  avatar
  SEHRI
  Admin
  Admin

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 19
  Mesaj Puanı : 1025
  Kayıt tarihi : 23/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İsTanßuL....
  Lakap : DJ NEFRET

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından SEHRI Bir Salı Nis. 20, 2010 1:39 pm

  Estafirullah siteye katlıda bulunmak ne mutlu bna..=)) inş..daha aktif olacagım...

  suheyla
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 4
  Mesaj Puanı : 400
  Kayıt tarihi : 10/05/10
  Yaş : 22
  Nerden : konya

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından suheyla Bir Salı Mayıs 11, 2010 3:42 pm

  arkadaşlar daha aktif hale getirsek şu siteyi valla ben diğer siteyi canlandırdım sıra bu sitede diye düşünüyorummm Razz

  suheyla
  Yeni Üye
  Yeni Üye

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 4
  Mesaj Puanı : 400
  Kayıt tarihi : 10/05/10
  Yaş : 22
  Nerden : konya

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından suheyla Bir Salı Mayıs 11, 2010 3:43 pm

  bu arada orhan abicim röportajın süper kendin gibi sana bayılıyorum yaa
  avatar
  SEHRI
  Admin
  Admin

  Cinsiyet : Kadın
  Mesaj Sayısı : 19
  Mesaj Puanı : 1025
  Kayıt tarihi : 23/02/10
  Yaş : 23
  Nerden : İsTanßuL....
  Lakap : DJ NEFRET

  Geri: Orhan Bıyıklı İle Röportaj

  Mesaj tarafından SEHRI Bir Ptsi Mayıs 24, 2010 10:22 pm

  Az üyemiz var süheyla kardeş...inşaAllah nasipse oda olacak...Allah büyük....

   Similar topics

   -

   Forum Saati Perş. Ocak 17, 2019 2:44 am